***   ترویج تفکر علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

مزایای عضویت در سایت

elektronik sigara elektronik sigara ukash ukash zirkonyum diş satış ve resmi sitesi zirkonyum diş

ورود اعضاامروز

دوشنبه, 27 آذر 1396

بانک اطلاعات تخصصی

پروژه ملی مسیر

خرید یکپارچه بلیت سفرهای برون شهری

اعضای آنلاین

ما 88 مهمان آنلاین داریم
 
حمل و نقل پایدار شهری ابزاری برای تحقق شهرهای شهروند مدار مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
چهارشنبه, 01 اردیبهشت 1395 ساعت 09:30

 

 

 

نام فایل حمل و نقل پایدار شهری ابزاری برای تحقق شهرهای شهروند مدار
منبع

-

فرستنده

خانم علائی

دانلود

دریافت فایل lبصورت PDF

 
شیوه های تعامل صنعت حمل و نقل درون شهری و شهرسازی مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 08 تیر 1394 ساعت 08:00

تین نیوز | سومین جلسه کارگروه حمل و نقل شهری اتاق فکر ریلی، شنبه 6 تیر ماه با حضور مدیران صنعت ریلی و شهرسازی کشور و با محوریت تعامل این دو صنعت در ساختمان راه آهن برگزار شد.

به گزارش تین نیوز، در این جلسه، مهرداد تقی زاده رییس اتاق فکر ریلی، مهدی یدی همدانی مديركل دفتر حمل و نقل و ترافيك وزارت کشور و دبيرشوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور، وحید علیقارداشی مدیرکل دفتر مهندسی و نظارت تاسیسات زیربنایی راه آهن، زهره داوودپور مدیركل دفتر طرح های كالبدی، حمید سیادت موسوی مدیركل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیك شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و جمعی از کارشناسان، مدیران و فعالان شرکت های خصوصی حمل و نقل ریلی و شهرسازی حضور داشتند.

در این نشست، یدی همدانی با اشاره به اهمیت مسئله حمل و نقل در شهرسازی به معرفی مشکلات صنعت حمل و نقل پرداخت و گفت: اولین مشکل موجود این است که در کشور ما خیلی از مفاهیم، تعریف مشخص ندارند و بر اساس جغرافیا تعریف می شوند. هنوز تعریف "حومه" در کشورمان بر اساس جغرافیاست.

مديركل دفتر حمل و نقل و ترافيك وزارت کشور ادامه داد: دومین مشکل که باید بدان اشاره کرد نقش فراموش شده شرکت های خصوصی در تعامل سازمان های ذی ربط است در حالی که در همه کشورهای توسعه یافته برای تعامل بین دو صنعت حمل و نقل و شهرسازی از یک شرکت بخش خصوصی استفاده می کنند.

دبيرشوراي عالي هماهنگي ترافيك شهرهاي كشور برندسازی را در صنعت حمل و نقل یک نکته مهم خواند و ابراز داشت: این مقوله در کشور ما منفی برداشت می شود. مردم کشور ما به اتوبوس برقی، قطار حومه ای و ترمینال نگاه خوبی ندارند.

این کارشناس درخصوص نوع تکنولوژی استفاده شده در حمل و نقل های درون شهری و برون شهری ابراز داشت: در حالی که ما باید از زیرساخت یکسانی برای حمل و نقل درون شهری و برون شهری استفاده کنیم تا این دو حمل و نقل به راحتی به هم متصل شوند هنوز شاهد هستیم که تکنولوژی این دو حمل و نقل با هم متفاوت هستند.

وی بیان داشت: ما در تفکرات حمل و نقلی قدیمی هستیم و باید نگاه مان به حمل و نقل جامع و مدرن شود. باید به سمتی برویم که حمل و نقل عمومی برای همه مردم قابل استفاده باشد.

دراین جلسه حمید سیادت موسوی مدیركل دفتر حمل و نقل عمومی و ترافیك شهری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز با بیان اینکه همیشه در تاریخ شهرها در کنار گذرگاه ها بودند، گفت: امروزه ادبیات حمل و نقلی دنیا تغییر کرده است. به طور مثال سفرهای روزانه به حمل و نقل اضافه شده است که در گذشته وجود نداشته است. لذا باید تصورات ذهنی خودمان و مردم را تغییر دهیم. امروزه در طراحی شهری جدید باید نگاه ملی باشد. حتی در ساخت روستاها و شهرهای کوچک باید آنها را بخشی از یک پروژه فراملی دانست.

در ادامه زهره داوود پور، مدیركل دفتر طرح های كالبدی گفت: همیشه بحث ترافیک یک بحث جدی بوده است. در این راستا راه آهن در خیلی از شهرها نقطه عطف است. در بحث ساخت شهرهای جدید باید به قطارهای حومه ای توجه ویژه شود.

وی ابراز داشت: مسئله که متاسفانه به آن توجه نشده، دیده نشدن مناطق تاریخی هستند که اهمیت بسیار دارند. حمل و نقل تنها مختص طرح جامع نیست.

وحید علیقارداشی، مدیرکل دفتر مهندسی و نظارت تاسیسات زیربنایی راه آهن در این خصوص ابراز داشت: منظور از وجود ایستگاه در داخل شهر فقط به معنای پیاده و سوار کردن مسافر است. در این طرح قرار نیست قطار در ایستگاه داخل شهر دنبال تعمیرات و یا هر گونه فعالیت دیگر باشد.

وی ادامه داد: این اقدام باید با سرعت تمام و در کمال ایمنی و ارامش برای مسافر رخ دهد. این ایستگاه برای مسافر و در اختیار مسافر است پس باید در نزدیک ترین مسیر برای وی باشد.

شایان ذکر است محوریت این جلسه، شناخت متولی یکپارچه سازی و هماهنگی بین شورای عالی شهر سازی و شورای عالی ترافیک و شناسایی طرح های بالادستی دیگر جهت بازنگری بود.

 
مديريت سيستم يكپارچه حمل ونقل درون شهري (2) مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
دوشنبه, 18 خرداد 1394 ساعت 11:01

 

 

 

نام فایل مديريت سيستم يكپارچه حمل ونقل درون شهري (2)
نویسنده

-

فرستنده

علی کرمی

دانلود

دریافت فایل بصورت PDF

 
نوآوریهای در تامين مالي حمل ونقل شهري در كانادا مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه, 29 اسفند 1393 ساعت 08:00

 

 

 

نام فایل نوآوریهای در تامين مالي حمل ونقل شهري در كانادا
منبع

-

فرستنده

علی کرمی

دانلود

دریافت فایل lبصورت PDF

 
مديريت سيستم يكپارچه حمل ونقل درون شهري مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
پنجشنبه, 28 اسفند 1393 ساعت 08:00

 

 

 

نام فایل مديريت سيستم يكپارچه حمل ونقل درون شهري
منبع

-

فرستنده

علی کرمی

دانلود

دریافت فایل lبصورت PDF

 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 بعدی > انتها >>

صفحه 1 از 4
 

توسعه حمل و نقل محور

کلیه حقوق این سایت مربوط به مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک بوده و استفاده از مطالب آن
تنها با ذکر منبع بلامانع است

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما