***   ترویج تفکر علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

مزایای عضویت در سایت

elektronik sigara elektronik sigara ukash ukash zirkonyum diş satış ve resmi sitesi zirkonyum diş

ورود اعضاامروز

دوشنبه, 01 آبان 1396

بانک اطلاعات تخصصی

پروژه ملی مسیر

خرید یکپارچه بلیت سفرهای برون شهری

اعضای آنلاین

ما 181 مهمان آنلاین داریم
 
ساخت اولین وسیله نقلیه دو منظوره بدون راننده جهان در چین مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
حمل و نقل عمومی - مطالب حمل و نقل عمومی
شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 23:39

یکی از شرکت های چینی فعال در حوزه حمل و نقل، از ساخت اولین وسیله نقلیه دو منظوره بدون راننده که از قابلیت تردد همزمان در جاده و خطوط ریلی برخوردار است، خبر داد.

یکی از شرکت های چینی فعال در حوزه حمل و نقل، از ساخت اولین وسیله نقلیه دو منظوره بدون راننده که از قابلیت تردد همزمان در جاده و خطوط ریلی برخوردار است، خبر داد.

 

به گزارش ایرنا، این سامانه نقل و انتقال مسافر که شبیه به یک مترو و اتوبوس بزرگ و طویل می باشد، توسط شرکت «سی آر آر سی» چین در شهر «جوجو» در استان «خون نن» رونمایی شده است.


کارشناسان و سازندگان این سامانه جدید که به گفته آنها در دنیا نظیر ندارد، تردد ارزان و سفر ایمن را از ویژگی ها آن عنوان کرده اند.


این سامانه که «ای آر تی» خوانده می شود سریع و ارزان است و به گفته مسوولان شرکت چینی دارای طایرهای لاستیکی است و فناوری ساخت آن منحصرا در اختیار طرف چینی است.


همچنین اعلام شده که این وسیله نقلیه علاوه بر تردد مسیرهای ویژه اتوبوس، در مسیرهای ریلی نیز قابلیت تردد دارد و سازگار با محیط زیست طراحی شده است.


انتظار می رود زمانی که این وسیله که شبیه یک مترو می باشد به تولید انبوه برسد، بتواند به سرعت جایگزین اتوبوس های برقی شود که هزینه راه اندازی آنها و تردد در خیابان برای چین چهار برابر این سامانه جدید است.
اولین سامانه ساخته شده نزدیک به 31 متر طول و گنجایش 307 مسافر را دارد ضمن آنکه می توان با آن نزدیک به 48 تن بار را نیز جابجا کرد.


سرعت این وسیله جدید 70 کیلومتر در ساعت عنوان شده و بعد از هر 10 دقیقه شارژ کردن می تواند مسافتی حدود 25 کیلومتر را طی کند.

 

منبع: تین نیوز

 
 

توسعه حمل و نقل محور

کلیه حقوق این سایت مربوط به مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک بوده و استفاده از مطالب آن
تنها با ذکر منبع بلامانع است

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما