***   ترویج تفکر علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

مزایای عضویت در سایت

elektronik sigara elektronik sigara ukash ukash zirkonyum diş satış ve resmi sitesi zirkonyum diş

ورود اعضاامروز

دوشنبه, 27 آذر 1396

بانک اطلاعات تخصصی

پروژه ملی مسیر

خرید یکپارچه بلیت سفرهای برون شهری

اعضای آنلاین

ما 140 مهمان آنلاین داریم
 
به کارگیری انرژی سبز در بنادر هند مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
مدهای حمل و نقل برون شهری - دریایی
شنبه, 13 خرداد 1396 ساعت 22:50

در شرایطی که آمریکایی ها با تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از معاهده تغییرات اقلیمی پاریس کنار می آیند، هندی ها تلاش های دولت خود برای ترویج انرژی سبز را جشن می گیرند. چندی پیش مقامات رسمی هند اعلام کردند که تمامی 12 بندر مهم این کشور به استفاده از منابع تجدید پذیر روی خواهند آورد.

بدین ترتیب هند به نخستین کشور دنیا تبدیل می شود که از انرژی الکتریکی بدست آمده از نیروگاه های بادی و خورشیدی در بنادر استفاده می کند. به گزارش اکونومیک تایمز، در راستای تحقق این هدف دولت هند تا پایان سال 2019 تمامی بنادر مهم خود را به نیروگاه های خورشیدی و بادی برای حصول 200 مگاوات انرژی مجهز خواهد کرد. تقریبا 75 درصد این انرژی تولیدی از پنل های خورشیدی حاصل می شود و تأمین مابقی انرژی به دوش توربین های بادی خواهد بود.

هند به نخستین کشور دنیا تبدیل می شود که از انرژی الکتریکی نیروگاه های بادی و خورشیدی در بنادر استفاده می کند.

مقامات رسمی هند معتقدند که در صورت موفقیت آمیز بودن این طرح، طی سال های آینده ظرفیت تولید انرژی می تواند به 500 مگاوات نیز افزایش بیابد. یکی از مقامات در این باره می گوید: «این پروژه های انرژی تجدید پذیر می توانند به کاهش انتشار گاز کربن و بهبود محیط طبیعی اطراف بنادر کمک کنند».

البته مسلم است که این پروژه برای دولت هند کم هزینه نخواهد بود. پیش بینی های اولیه از هزینه 77.6 میلیون دلاری این پروژه حکایت می کنند. البته لازم به ذکر است که دولت هند در به انجام رساندن این پروژه از تجربیات خود در پروژه Green Port نیز استفاده می کند که اوایل سال گذشته آن را آغاز نمود.

پروژه مذکور با هدف کاهش هزینه های خرید انرژی از سایر کشورها و کاهش انتشار گاز کربن آغاز گردیده و دولت هند را به آن وا داشته که سهم انرژی های تجدید پذیر در برنامه کلی مصرف انرژی این کشور را افزایش بدهد.

 

نویسنده: امین بیگ‌زاده

منبع: دیجیتو

 
 

توسعه حمل و نقل محور

کلیه حقوق این سایت مربوط به مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک بوده و استفاده از مطالب آن
تنها با ذکر منبع بلامانع است

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما