***   ترویج تفکر علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

مزایای عضویت در سایت

elektronik sigara elektronik sigara ukash ukash zirkonyum diş satış ve resmi sitesi zirkonyum diş

ورود اعضاامروز

دوشنبه, 27 آذر 1396

بانک اطلاعات تخصصی

پروژه ملی مسیر

خرید یکپارچه بلیت سفرهای برون شهری

اعضای آنلاین

ما 39 مهمان آنلاین داریم
 
جالب ترین تاکسی های دنیا +عکس مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
حمل و نقل نیمه عمومی - تاکسی
یکشنبه, 03 دی 1391 ساعت 03:28

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، تاکسی ها می توانند در انواع مختلف باشند و خودروهای مختلفی را می توان یافت که تاکسی شده اند. در این میان البته برخی از شهرهای دنیا هستند که از تاکسی های عجیب استفاده می کنند. این تاکسی ها البته به تعداد بسیار کم و گاهی تنها برای اهداف خاص تولید می شوند.

تاکسی از آیندهاگر فیلم بازگشت به آینده را تماشا کرده باشید حتما خودرویی که با آن در زمان سفر می شد را دیده اید. به تازگی یک طراح آمریکایی یک مدل خودرو شبیه به آن را تیونینگ کرده و از آن به عنوان تاکسی در سطح شهر نیویورک استفاده می کند. این تاکسی ظاهری بسیار عجیب دارد و البته خیلی هم مورد توجه قرار گرفته است.

تاکسی دیوانهتاکسی هایی که در کانادا و آمریکا تردد می کنند اغلب از نوع "کرون ویکتوریا" محصول شرکت فورد است. چندی پیش در جشنی که برای این خودرو گرفت یک مدل دیوانه با چرخ های بسیار بزرگ از آن را رونمایی کردند. این تاکسی دیوانه که توانایی عبور از موانع مختلف را داشت یک روز در خدمت مردم بود و مسافرانی جابه جا کرد.

تاکسی لامبورگینیدر برخی از شهرهای اروپایی از تاکسی های سریع برای رسیدن به مقصد استفاده می کنند. این تاکسی ها می توانند خودروهای خیلی سریع مانند پورشه ویا حتی لامبورگینی باشد. مورسیه لگو یکی از مدل هایی لامبورگینی است که بیشتر به تاکسی تبدیل شده است. این خودرو می تواند سرعت 0 تا 100 تا تنها در 3 ثانیه طی کند.

تاکسی استاندارد

چندی پیش در یکی از نمایشگاه های بین المللی خودرو از تاکسی به نام "تاکسی استاندارد07" رونمایی شد. این تاکسی دارای امکانات ویژه و جالبی است. اول از همه موتور آن است که با سوخت های پاک متفاوتی مانند موتور برقی یا هیبریدی کار می کند. دوم فضای داخلی آن است که بنا به شرایط مختلف قابل تغییر است. برای مثال در صورتی که کسی با ویلچر بخواهد سوار شود درب خودرو خارج شده و صندلی ها نیز تغییر حالت می دهند تا او سوار شود.

تاکسی پدالی

برخی از کشورهای دنیا از تاکسی های بسیار عجیبی استفاده می کنند. برای مثال در شهر هاوانای کوبا از تاکسی به نام کوکو استفاده می شود. این تاکسی یک وسیله نقیله سه چرخه است که با پدال کار می کند و البته برای کسی که عجله زیادی داشته باشد اصلا مناسب نیست. اینگونه تاکسی ها همچنین در اسپانیا نیز بسیار رواج دارند.

 
 

توسعه حمل و نقل محور

کلیه حقوق این سایت مربوط به مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک بوده و استفاده از مطالب آن
تنها با ذکر منبع بلامانع است

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما