***   ترویج تفکر علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

مزایای عضویت در سایت

elektronik sigara elektronik sigara ukash ukash zirkonyum diş satış ve resmi sitesi zirkonyum diş

ورود اعضاامروز

دوشنبه, 27 آذر 1396

بانک اطلاعات تخصصی

پروژه ملی مسیر

خرید یکپارچه بلیت سفرهای برون شهری

اعضای آنلاین

ما 123 مهمان آنلاین داریم
 
اتوبوس مفهومی Freight BUS مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
حمل و نقل عمومی - اتوبوس-موارد جالب
پنجشنبه, 17 فروردین 1391 ساعت 13:54

چهارشنبه ، 26 بهمن 1390 ، 02:18

اتوبوس مفهومی ” Freight BUS ” اتوبوسی است با توانایی های جالب و در عین حال بازدهی بالا . اتوبوس دارای دو بخش مجزا می باشد ، یکی برای حمل مسافران و دیگری برای حمل بار که بر اساس تنظیمات راننده و مکانیزم های الکتریکی خاص اتوبوس می توان فضای مربوط به هر دو موضوع را جداگانه تنظیم کرد . این اتوبوس در حالتی که تمام فضا به مسافران اختصاص داده شود گنجایش 90 مسافر نشسته و 40 مسافر ایستاده و در حالتی دیگر ظرفیت 52 مسافر نشسته و 98 مسافر ایستاده را دارد ، طراح این اتوبوس معتقد است با توجه به هدف استفاده بهینه از فضای کلی اتوبوس می توان در ساعات بعد از ظهر و شب که استفاده از اتوبوس به حداقل می رسد از آن به عنوان وسیله حمل بار استفاده کرد و حجم زیادی از خودرو هایی که به این منظور در خیابان ها تردد می کنند را از برنامه ترافیکی حذف کرد ، این اتوبوس در حالتی که تمام فضایش به بار اختصاص پیدا کند ظرفیت 4032 لیتری برای حمل بار را در اختیار می گذارد .


اتوبوس هنوز در مرحله توسعه طرح و تعریف برنامه های بیش تر قرار دارد اما اعلام شده که این اتوبوس هم می توان با سلول های سوختی و هم به عنوان یک خودرو الکتریکی ( EV ) کار کند . سلول های سوختی هیدورژنی به عنوان قلب فنی این اتوبوس و باتری هایی در عمق 20 سانتیمتری از کف اتوبوس پیشنهاد هایی هستند که پیشرانه های احتمالی این اتوبوس عجیب را تشکیل می دهند .

این اتوبوس همچنین ظرفیت نصب موتور هایی در چرخ را برای ایجاد شارژ کامل باطری ها تنها در یک دقیقه دارد به گونه ای که چرخه ای برای باز گرداندن انرژی مصرف شده توسط باطری بوجود بیاورد .

این اتوبوس آینده نگر اکنون در مرحله ارائه طرح و توسعه قرار دارد و توسط شرکت خاصی ساپورت نمی شود اما با توجه به ظرفیت ها و ایده هایی که در آن به کار رفته اند به نظر می رسد به عنوان یک طرح پر ثمر خیلی زودتر از زمان مقرر یک خودرو مفهومی به واقعیت تبدیل شود.

 

منبع: tcuir.wordpress.com

 
 

توسعه حمل و نقل محور

کلیه حقوق این سایت مربوط به مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک بوده و استفاده از مطالب آن
تنها با ذکر منبع بلامانع است

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما