***   ترویج تفکر علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک و استفاده از تجارب سایر کشورها ***

مزایای عضویت در سایت

elektronik sigara elektronik sigara ukash ukash zirkonyum diş satış ve resmi sitesi zirkonyum diş

ورود اعضاامروز

دوشنبه, 27 آذر 1396

بانک اطلاعات تخصصی

پروژه ملی مسیر

خرید یکپارچه بلیت سفرهای برون شهری

اعضای آنلاین

ما 68 مهمان آنلاین داریم
 
درباره این مرکز مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
TTIC چیست؟ - TTIC چیست؟
دوشنبه, 10 دی 1386 ساعت 07:00

حرکت پرشتاب در "مسیر اشتباه" ما را از هدف دور می کند.سایت ttic.ir دو هدف را دنبال می کند:

1. ارائه نگرش های صحیح به مسائل حمل و نقل و ترافیکی: این موارد را عمدتا در لینک مباحث مهم ترافیکی می توانید ملاحظه فرمایید.

2. ارائه دانش ترافیکی و مسائل روز این علم: بقیه سایت به این موضوع اختصاص دارد.

از آنجائیکه بند 2 روشن است، در ارتباط با بند 1،یعنی نگرش های صحیح به مسائل حمل و نقل و ترافیکی، توضیحاتی ارائه می نماییم. فرض کنید برای حل مشکل ترافیک یک شهر یا برنامه ریزی برای جلوگیری از مشکل ترافیک در یک شهر، نیاز باشد از نقطه ی A به B حرکت کنیم.

http://ttic.ir/new/Images/Home/Week/AboutThisCenterMain.jpg

مسلماً اگر مسیر حرکت را درست انتخاب نکنیم و از A به سمت نقطه ی C یا D حرکت کنیم ، هرگز به هدف نخواهیم رسید و دائما از نقطه B دورتر می شویم و هرچه سریعتر حرکت کنیم، با سرعت بیشتری از هدف دورتر می شویم. موضوعات حمل و نقل و ترافیکی از آن گروه موضوعاتی هستند که آن در آنها احتمال بروز اشتباه در تشخیص مسیر، فراوان است. برخی از موضوعاتی که از بدیهی ترین راه حلهای رفع مشکل ترافیک به نظر می رسند، جزو بدترین انتخاب ها می باشند كه معضل ترافیک را در آینده افزایش می دهند. اقدامات منفي بسياري وجود دارند كه مردم آن را مثبت مي پندارند ، از جمله : ساخت و توسعه خیابانها و بزرگراه ها، افزایش تعداد پارکینگ ها در مرکز شهر، حذف پارک حاشیه ای از معابر، حذف تقاطع ها و افزایش سرعت حرکت خودروها، تعریض معابر و بسیاری موضوعات دیگر از مقولاتی هستند که عامه مردم و برخي متخصصین که بر اساس دانش چند دهه قبل دنیا فکر می کنند، اینها را از جمله شیوه های حل مشکل ترافیک می دانند ، در حاليكه چنين نيست.
با مطالعه لینک "مباحث مهم ترافیکی" ملاحظه خواهید فرمود که نگرش امروز دنیا به این مسائل فرق کرده است و متعجب خواهید شد که هم اکنون درصد بالایی از پروژه های اجرایی در شهر های ما در مسیر اشتباه قرار دارند و ترافیک زا می باشند، پس در این سایت دو هدف عمده تغییر نگرش و افزایش دانش حمل و نقل و ترافیکی را دنبال می کنیم . امروزه انسان محوري (پياده مدار كردن شهرها) و توجه به حمل و نقل همگاني در راس برنامه هاي كشورهاي پيشرفته قرار دارد.

 

دکتر مهرداد تقی زاده

 
 

توسعه حمل و نقل محور

کلیه حقوق این سایت مربوط به مرکز اطلاعات علمی و تخصصی حمل و نقل و ترافیک بوده و استفاده از مطالب آن
تنها با ذکر منبع بلامانع است

مشاور بازاریابی اینترنتی و سئو : گروه تخصصی مستر کاما