کنفرانس ها و سمینارها

دوره های مراکز آموزش UIC در آسیا برگزار شد

چهارشنبه ، ۲۹ دی ۱۳۸۹ ، ۰۰:۰۰

آموزش دوره های بین المللی راه آهن مرکز آموزش UIC در آسیا (IRaTCA) و سومین سمینار مراکز آموزشی شبکه آسیا (ANTC) در سال۲۰۱۰ از ۷ تا ۱۳ نوامبر ۲۰۱۰ در ایلوانگ و سوان، حومه سئول در کره جنوبی برگزار شد. در این نشست اعضایی از ویتنام، هند، مغولستان، بنگلادش، کامبوج، لائوس، کره، و الجزایر حضور و علاقه خود را در جلسه امسال که با موضوع “رشد سبز” برگزار شد، ابراز داشتند. این موضوع به شدت از سوی همکاران کره ای در چارچوب برنامه توسعه شان مورد حمایت واقع شد که منطقه را برای تبدیل شدن به یکی از پنج کشورپیشرفته در جهان تا سال ۲۰۲۵ قادر می ساخت.

در حدود بیست شرکت کننده از جمله سخنرانانی از ژاپن و فرانسه و همچنین شرکت کنندگانی از کشور ازبکستان و نپال و نمایندگانی از مجریان و مقامات دولتی در این نشست حضور داشتند. تمامی بحث ها در مورد پروژه های مختلف راه آهن در کشورهای شرکت کننده و به رسمیت شناختن اهمیت پایداری زیست محیطی بود. سخنرانی افتتاحییه توسط هو جون یانگ، مدیر عامل شرکت کو- ریل و رئیس UIC درآسیا، ایراد شد. او به ارائه جزئیات بسیار در راستای به اشتراک گذاشتن تجربیات صادقانه بین کشورهایی پرداخت که در حال حاضر خدمات با سرعت بالا دارند و کسانی که نیازهایشان به سرعت در حال توسعه هستند و کسانی که پروژه های جدیدشان بخشی از توسعه زیرساخت های بین المللی است. در این فرصت به شرکت کنندگان یادآور شد که راه آهن توان پاسخگویی به افزایش نیازهای توسعه را دارد، و در جوامع ما راه آهن معیاری برای هماهنگی پیشرفت اجتماعی و اقتصادی است. علاوه بر این نهادهای بزرگ حرفه ای، مالی و بین دولتی به طور فزاینده ای نقش اساسی در قرنی که در آن زیر ساخت های راه آهن هر چه بیشتردر حال عبور از مرز ها می با شند را بازی می کند. در همان زمان شبکه آموزشی از طریق همکاری با ENRTC، همتای اروپایی ANTC گسترش یافته است.

این رویداد به وضوح نشان میدهد که اولویت کنونی UIC این است که اهمیت فزاینده مناطق، شناخت شرکت های زیست محیطی و نیازهای آموزشی را به یکدیگر پیوند دهد. جلسه بعدی سال ۲۰۱۱ در اولانباتور سازماندهی شده که در آن مقامات راه آهن مغولستان، جلسه آموزشی چهارم را با تمام اعضای UIC درآسیا برگزار می کند.

سایت منبع

مطلب قبلی

سمینار سیستم مدیریت ایمنی راه‌آهن منطقه خاورمیانه

مطلب بعدی

سخنراني جديد شهردار تهران در همایش "مدیریت شهری و راهنمایی و رانندگی"

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *