هوایی

رقیب روسی ایرباس و بوئینگ به بازار می‌آید

اولین مدل هواپیمای بدنه باریک مدل МС-۲۱ ساخت روسیه، پس از طی آخرین آزمایشات از کارخانه «ایرکوت» برای انجام پرواز خارج شد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل ازالعالم،روزنامه «ایزوستیا» به نقل از منابع در صنایع هوایی روسیه با اعلام این خبر نوشت: هواپیمای МС-۲۱ مرحله دیگری از آزمایشات دوره ای خود را پشت سر گذاشته و برای پرواز آزمایشی آماده شده است.

این هواپیما برای بزرگترین بخش بازار هوایی یعنی حمل و نقل مسیرهای متوسط طراحی شده است. مهندسین طراح آن انتظار دارند که این هواپیما رقیب خوبی برای بویینگ ۷۳۷ و ایرباس آ۳۲۰ بشود. هواپیمای МС-۲۱ سریعتر پرواز کرده و از نظر اقتصادی بر رقبای غربی ارجحیت دارد. طبق محاسبات کارخانه «ایرکوت» این هواپیما قادر است تا ۳ میلیون دلار در سال صرفه جویی کند. پیشتر این کارخانه درباره سفارشات کالاهای سخت برای ۱۷۵ ماشین و سفارش کالاهای نرم خبر داده بود.

شرکت هواپیمایی ایرفلوت اولین کاربر این هواپیما خواهد بود. قرار است از اواخر ۲۰۱۸ و اوایل ۲۰۱۹ ارسال بار توسط این هواپیما آغاز شود.

هواپیمای مذکور برای حمل مسافر بین ۱۵۰ تا ۲۱۱ نفر نیز چشم انداز خوبی دارد و از جدیدترین فناوری ها در بدنه و موتور آن استفاده شده است. برای اولین بار در این هواپیما بال کامپوزیت برای هواپیمای مسافربری استفاده کرده اند. قرار است این هواپیما جایگزین مدل های «توپولوف»، «یاک» و «آنتونوف» ساخت دوره شوروی شود.

ولادیمیر پاپوف معاون سردبیر مجله «آویاپانوراما» که خود خلبان دوره روسیه و دکترای مهندسی فنی نیز هست در گفتگو با اسپوتنیک خاطر نشان کرد که تولید این قبیل هواپیماها شاخص خوبی برای صنعت است.

 

 

وی در ادامه توضیح داد: «بیش از ۴۰% این هواپیما از مواد کامپوزیت ساخته شده است. موتورهای آن کاملا جدید بوده و قدرت زیادی دارد، از کابین شیشه دار به شکل هواپیماهای جنگی استفاده شده است. ما در حقیقت هواپیماهای مسافری روسیه را احیا می کنیم. این عامل برای توسعه و احیای صنعت هواپیماسازی روسیه بسیار اهمیت دارد. ما مدل های «سوخو سوپرجت ۱۰۰ را داشتیم و امروز مدل МС-۲۱ را ساخته ایم که مدتها انتظارش را می کشیدیم. ساخت این هواپیما شاخص خوبی برای صنعت هواپیماسازی است».

به گفته وی، هواپیمای МС-۲۱ می تواند رقیب سرسختی برای هواپیماهای غربی باشد.

وی در ادامه توضیح می دهد: «این هواپیما می تواند با بویینگ و ایرباس رقابت کند، زیرا МС-۲۱ با مواد کاملا جدید ساخته شده و از فناوری های پیشرفته برای سیستمهای آن بهره گرفته اند. این هواپیما از نظر اقتصادی کاملا به صرفه است و در آینده می تواند جایگزین هواپیماهای مسافت کوتاه شود. حتی بسته به باک آن، مسافت های متوسط را نیز طی کند و یا برای مسافت های بلند تنظیم شود. به عبارتی امکانات این هواپیما بسیار گسترده است».

 

منبع؛ جام جم آنلاین

مطلب قبلی

تصاویری از حمل و نقل های جالب و غیر معمول

مطلب بعدی

10 ايستگاه راه آهن بزرگ دنيا + تصاوير

TTIC

TTIC

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *