معابر

پیاده راه سازی، نیاز امروز تهران

تین نیوز | مبحث پياده راه سازی يکي از مباحث مهم در عرصه شهرسازی مخصوصا در شهرهاي بزرگ است. شهرهایی که با گسترش روزافزون خود و جای دادن تعداد بیشتری از جمعیت رفته رفته جایی برای تنفس نخواهند داشت.

رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران در این رابطه با تأکید بر لزوم استانداردسازی ناوگان حمل و نقل عمومی برای شهروندانی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند، گفت: باید کرامت انسانی در طراحی شهرها حفظ شود و بهترین شیوه بهبود کیفی پیاده رو و پیاده راه ها خواهد بود. امروز نیاز به پیاده راه سازی در تهران بیش از گذشته احساس می شود. محسن سرخو در گفتگو با تین نیوز، افزود: در ادامه ساخت شهرها لزوما باید پیاده‌ها سهم بالاتری از معابر شهری به افراد پیاده اختصاص یابد. ضمن آنکه در این بین، باید در مسدود کردن یک خیابان و اختصاص آن به پیاده راه سازی، نظر مالکان و صاحبان حرف (حرفه ها) و جلوگیری از کاهش درآمد مغازه داران مورد توجه قرار گیرد. وی با اشاره به اینکه امروز یکی از مهم‌ ترین مشکلات تهران، آلودگی هوا و صوت است که آسیب‌ های بسیاری را بر شهر و شهروندان تحمیل کرده است، اظهار داشت: به نظر می رسد زمان آن رسیده باشد که تمام ناوگان حمل و نقل عمومی دیزلی تهران از جمله اتوبوس‌ ها و دیگر خودروهای خدمات شهری به سیستم فیلتر جذب دوده مجهز شده و نوسازی ناوگان فرسوده نیز شتاب بیشتری به خود بگیرد.

رییس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران با اذعان بر کمبود فضا به منظور پیاده راه سازی در تهران و تنگی معابر پیاده در بسیاری از نقاط این شهر، تصریح کرد: امروزه پياده رو ها فقط يک فضاي عبور و مرور نيستند، بلکه فضايی براي ديدار و صحبت، خريد و فروش، استراحت، فضاهاي تجمع و… هستند. که باید به منظور کاهش سد معبرهایی از این دست، تدابیر ویژه ای اندیشیده شود.

مطلب قبلی

سرهنگ رحمانی: بارش باران و ترافیک روان در جاده‌های کشور

مطلب بعدی

تقویم برخی از رخدادهای مهم ریلی در آبان ماه

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *