اتوبوس-موارد جالب

عجیب ترین اتوبوس

تا به حال طرح های متفاوتی برای خودروهای آینده ارائه شده است که هر کدام آن ها دارای ویژگی های متفاوتی بوده اند و البته بیشتر آن ها طرح هایی برای خودروهای سواری و کوچک هستند.به تازگی یک طراح شرکت فولکس واگن به نام “Oliver Hubertus” اطلاعات و تصاویری از یک اتوبوس آینده ارائه کرده است که می تواند بیشتر در مناطق باز و حیات وحش از آن استفاده کرد.

این اتوبوس “VW Auriga” نام دارد و دارای طرح بدنه ای خاص و منحصر به فرد است به طوری که تا به حال خودروی با این شکل و شمایل طراحی نشده است و بسیاری از طراحان بزرگ آن را یک خودروی خاص می دانند.

این اتوبوس در دو بخش طراحی شده است که می تواند نظر و سلیقه تمامی مسافران را برای مسافرت های طبیعت برآورده کند. این اتوبوس از یک بخش سکوی آزاد و سکوی شیشه ای تشکیل شده است.

به طور کلی اتوبوس “VW Auriga” توانایی حمل ۲۰ مسافر را دارد و البته این مسافرین در دو بخش جدا شده اند. در بخش آزاد مسافرانی که دوست دارند سفری هیجان انگیز داشته باشند می نشینند و افرادی که بیشتر تمایل به ایمنی دارند به قسمت شیشه ای که به صورت بادبان در بالای اتوبوس قرار دارد می روند.


بدنه این اتوبوس در ابتدا به مانند قایق های بادبانی می ماند و به گفته طراح آن این شکل باعث می شود تا باد در یک جریان درست قرار بگیرد و مسافرانی که در سکوی آزاد هستند دچار مشکل نشوند.

این اتوبوس از آنجایی که برای طبیعت ساخته شده است سازگاری کامل با محیط زیست دارد و از انرژی خورشیدی و باتری های الکتریکی قوی برای حرکت کردن استفاده می کند.

این اتوبوس طرحی بسیار جالب و شگفت انگیز است که می تواند در آینده صنعت گردشگری را نیز متحول کند. البته این خودرو قرار است تا ۴۰ سال آینده تولید شود.

 

منبع : iranway

مطلب قبلی

خانه ای مخصوص مسافرت مجردها

مطلب بعدی

بهترین خودرو برای سفرهای درون شهری

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *