آلودگی هوا

خودروسازان جهان به دنبال ماشین‌های پاک‌

بزرگترین شرکت‌های خودروسازی جهان، جنرال موتوروز و تویوتا، می‌گویند مسیرهای متفاوتی را برای تولید وسائل نقلیه پاک‌تر برگزیده‌اند، اما موافق هستند که راه واحدی برای این کار وجود ندارد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه در حالیکه یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های اتومبیل جهان در فرانکفورت آغاز به کار کرده است، یکی از مقامات شرکت تویوتا گفت: “ما در حال تحقیق بیشتر در مورد سوخت‌های زیستی هستیم. ما همچنین در درازمدت در حال تحقیق بر روی پیل‌های سوختی هستیم که از هیدروژن برای تولید برق استفاده می‌کند.”

 

تویوتا سابقه ۱۰ ساله تجربه دراین زمینه را با ماشین هیبرید “پریوس”‌دارد که یک موتور بنزینی و یک موتور الکتریک را با هم ترکیب می‌کند و از پیشگامان این حوزه به حساب می‌آید.

در مقابل جنرال موتورز ماشین‌هایی که از بنزین مخلوط‌‌شده با الکل به عنوان سوخت استفاده می‌کنند، یا به اصطلاح ماشین‌های دارای قابلیت E-85 را ساخته است، اما هر دوی این شرکت‌ها اکنون سخت در حال کار کردن بر روی تکنولوژی‌های متعددی در این زمینه هستند و گزینه‌های‌شان را در نمایشگاه فرانکفورت عرضه کرده‌اند.
مدیر اروپایی جنرال موتورز، کارل پیتر فوستر معتقد است که سوخت‌های جایگزین باید نقش مهم‌تری را به همراه الکتریسته ایفا کنند، زیرا تولید برق دست کم در خارج ماشین نسبتا ارزان است.
الکل اتانول به عنوان سوخت برای آنچه ماشین‌های با موتور انعطاف‌پذیر خوانده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌توانند آمیزه‌های حاوی تا حداکثر ۸۵ درصد اتانول را بسوزانند و برای همین عنوان E-85 را به آنها می‌دهند. این موتورها بسیار شبیه موتورهای بنزینی هستند.

برزیل در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده اتانول است و تکنولوژی موتورهای انعطاف‌پذیر به سرعت در آنجا در حال گسترش است. ریچارد واگونر مدیر عامل جنرال موتورز می‌گوید تا سال ۲۰۱۲ پنجاه درصد تولیدات ماشین این شرکت در آمریکا توانایی E-85 را خواهند داشت.
مقامات تویوتا می‌گویند اکنون زمان ساختن ماشین‌هایی مناسب برای یک مکان در یک زمان مناسب است و آنچه برای یک بازار مناسب است، ممکن است لزوما برای بازار دیگر مناسب نباشد.
و یک چالش مهم مسئله قیمت است. بر اساس برخی از تخمین‌ها، تکنولوژی “ماشین پاک” تا حدود ۲۰۰۰ یورو به قیمت یک ماشین بنزینی می‌افزاید.
یک چالش دیگر استانداردهای کمیسیون اروپایی است که بر مبنای آن تا سال ۲۰۱۲ خروجی گاز دی‌اکسیدکربن ماشین‌ها باید به ۱۳۰ گرم در هر ۱۰۰ کیلومتر برسد، هدفی که کارخانه‌‌های ماشین‌سازی تحقق آن را بسیار مشکل می‌دانند.
با این حال تویوتا و سایر اعضای انجمن خودورسازان ژاپنی قصد دارند تا سال ۲۰۰۹ به طور داوطلبانه این مقدار را به ۱۴۰ گرم برسانند.

منبع : همشهری آن لاین

مطلب قبلی

قیمت بنزین باید حدود 7 هزار تومان و گازوئیل لیتری 6 هزار تومان شود

مطلب بعدی

راه اندازی اتاق فکر حمل و نقل ایران

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *