موضوعات تخصصی مهم

آشنایی با پارك لجستيك دِرفت انگلستان

پارك لجستیك درفت كه در مركز انگلستان و در نزدیكی شهر بِرمینگام قرار گرفته ‌است، در مجاورت شبكه ملی بزرگراه‌های انگلستان و خط عبوری اصلی سواحل غربی این كشور قرار گرفته ‌است.

احداث این مركز لجستیك در سال ۱۹۹۷ و در مساحت ۴۰ هكتار صورت گرفت. اولین مرحله ایجاد پارك لجستیك با احداث یك پایانه ریلی انجام پذیرفت. عملیات تجهیز ۴۰ هكتار اولیه مركز ظرف ۸ سال از آغاز به كار پایانه ریلی انجام شد و از سال ۲۰۰۵ تا كنون،‌ در حدود ۴۰ هكتار دیگر نیز به این مجموعه افزوده شده است. افزایش كاركرد و ظرفیت عملكرد ریلی مجموعه از سال ۹۷ تا كنون بیش از ۱۴ برابر شده و از كمتر از ۱۰هزار عملیات كانتینری در سال، به بیش از ۱۴۰هزار عملیات كانتینری رسیده‌ است. پیش‌بینی می‌شود با ایجاد دسترسی و پایانه‌ جدید ریلی،‌ عملكرد این مركز بیشتر از پیش شود.

پارك لجستیك درفت از سال ۲۰۰۶ توسط شركت خصوصی پرولجیس خریداری شده و از آن زمان به صورت كاملا خصوصی اداره می‌شود. خدمات اصلی كه این پارك ارائه می‌كند شامل اجاره زمین،‌ سوله و انبارها به مجموعه‌های صنعتی، شركت‌های حمل‌ونقلی و شركت‌های پخش است. با وجود دسترسی مناسب به شیوه‌های ریلی و جاده‌ای و همچنین نزدیكی به مراكز تولید و جذب بار در مركز انگلستان، این مركز جذابیت ویژه‌ای برای مجموعه‌های بزرگ مانند تسكو و سنزبوری به عنوان شركت‌های بزرگ خرده‌فروشی در انگلستان و شركت‌های بزرگ حمل‌ونقل تركیبی مانند ادی استوبارت دارد.

به‌طوریكه به ترتیب ۱۰، ۸ و ۵ هكتار از سوله‌های این پارك لجستیك را در اختیار گرفته و با استفاده از خدمات لجستیكی و پشتیبانی موجود در این مركز، به مناطق مهمی از انگلستان با جمعیتی بیش از ۲۵ میلیون نفر با فاصله كمتر از سه ساعت،‌ دسترسی دارند. علاوه بر دسترسی‌های ریلی و جاده‌ای مستقیم در این مركز، دسترسی به حمل‌ونقل هوایی توسط فرودگاه برمینگام در فاصله ۵۰ كیلومتری و دسترسی به حمل‌ونقل دریایی در فاصله ۱۵۰ كیلومتری از طریق بندر تیلبوری وجود دارد. تصویری از پارك لجستیك پرولجیس درفت در شکل نشان داده شده است.

 

پارك لجستیك پرولجیس دِرفت

 

در طرح توسعه پارك لجستیك درفت، ساخت ۶۲۰۰ واحد مسكونی، طرح منطقه حفاظت‌شده و فضای سبز ۷۰ هكتاری، ساخت پایانه تركیبی جدید، و ۷۳۱ هزار مترمربع فضای نگهداری و خدمات توزیع با ظرفیت ایجاد ۹۰۰۰ شغل جدید پیش‌بینی شده است. همچنین یك مجموعه آموزش و نو‌آوری لجستیك نیز در نظر گرفته‌شده تا به عنوان مركز رشد فناوری‌های لجستیك مورد استفاده قرار گیرد.

مطلب قبلی

کتاب The Next American Metropolis

مطلب بعدی

آشنايی با دهكده لجستيك بولونيا

s.gheysipour

s.gheysipour

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *