تاکسی

سه چرخه تاکسی در آمستردام

سه چرخه تاکسی ها نوع جدید حمل و نقل درون شهری در آمستردام هستند که بهترین شیوه برای گردش در شهر آمستردام می باشند. هیچ گونه آلودگی هوا و هیچ گونه آلودگی صوتی ندارند.

سه چرخه تاکسی ها سه چرخه های پست مدرن با پنجره های باز هستند که قابلیت حمل ۲ مسافر را دارند. طراحی اصلی این سه چرخه ها در آلمان بوده است و هم اکنون در شهر آمستردام از آن ها استفاده میشود. این سه چرخه ها با قدرت پدال ها و رکاب زدن حرکت میکنند ، البته این سه چرخه ها به ۲ باطری مجهز هستند که به راننده در عبور از پل ها و… یاری می رسانند.

 

سالهاست که این سه چرخه تاکسی ها در شهرهایی مانند زوریخ ، برلین و لندن وجود دارند و فعالیت میکنند. از سال ۲۰۰۳ آمستردام نیز به جمع شهر هایی پیوست که از این سه چرخه تاکسی ها استفاده کرد. این سه چرخه تاکسی ها گزینه ارزان تری نسبت به تاکسی های معمولی در آمستردام محسوب می شوند.

کرایه سه چرخه تاکسی هر ۳ دقیقه ۱ یورو به ازای هر نفر می باشد .

کودکان ۲تا۱۲ سال نیم بها و کودکان زیر ۲ سال رایگان هستند.

در صورتی که کرایه تاکسی معمولی در شهر آمستردام از ساعتی ۴۰یورو آغاز میشود. جدول زیر قیمت تاکسی در شهر آمستردام را نشان میدهد:

 

 

Car type / Service

Airport transfer

Hourly rate

Mercedes E-Class 4 persons

€ ۴۰,-

€ ۵۰,- per hour

Mercedes S-Class 4 persons

€ ۶۰,-

€ ۶۵,- per hour

Mercedes V-Class 6 persons

€ ۵۰,-

€ ۵۵,- per hour

 

منظور از Airport transfer کرایه از فرودگاه آمستردام تا شهر آمستردام است. تاکسی های شهر آمستردام معمولاً در این مسیر فعالیت می کنند.

مطلب قبلی

تصاویر طراحی یک قایق پرنده عجیب

مطلب بعدی

باورتان می شود این پل خارق العاده در تبریز است؟ (+تصاویر)

ar.basirian

ar.basirian

بدون دیدگاه

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *